Informace odesignových stěrkách

  Add a header to begin generating the table of contents

  Jaké jsou výhody a nevýhody stěrky

  výhody

  Stěrka je velmi odolná, oděruvzdorná, stálobarevná.
  Její luxusní nadčasový vzhled je vždy originální.
  Je prakticky bezúdržbová a vypadá skvěle po mnoho let.
  Díky širokému výběru odstínů a technik dokážeme vytvořit design přesně podle stylu interiéru.

  nevýhody

  Nevýhodou se může zdát vyšší cena, která je ale srovnatelná s kvalitní dlažbou nebo obklady.
  Pokud dojde k poškození, většinou nelze lokálně opravit. V exponovaných místech proto upravujeme stěrku tak, abychom zvýšili její odolnost.

  Je stěrka opravdu 100% omyvatelná

  Stěrka je přirozeně voděodpudivá, omyvatelná běžnými mycími prostředky. Díky bezspárovosti je použití stěrky vysoce hygienické i např. v koupelnách. 

  Ze stěrek lze bez problémů smýt olej, kávu, červené víno nebo kečup, tedy látky,  které na běžném nátěru zanechají nepříjemně viditelné skvrny.

  Kolik stojí stěrka

  V závislosti na tipu stěrky, složitosti stěn a technologie úpravy a také v závislosti na požadované finální odolnosti povrchu se materiál stěrky pohybuje v ceně od 1 000 Kč za m2. 

  Spolupracujeme pouze s prověřenými dodavateli kvalitních stěrek. Nebojte se nám zavolat na +420 792 769 735, během několika dní vám dáme předběžnou kalkulaci nákladů. Po prohlídce prostor od nás pak dostanete konečnou kalkulaci.

  Jak dlouho trvá realizace

  Kompletní realizace jednovrstvé stěrky trvá 2 – 3 dny. Při realizaci složitějších designů nebo technologie, která vyžaduje více vrstev stěrky je třeba počítat s dalším časem, který je nutný pro průběžné zasychání. 

  Déle může trvat také realizace stěrky na členitém prostoru např. schodiště nebo v koupelnách. Je také třeba počítat s časem na přípravu podkladu, vyrovnání nerovností a penetraci. 

  Jak musí být připraven povrch

  Stěrku lze obecně aplikovat na jakýkoli povrch – omítku, beton, sádrokarton, čerstvý štuk i na již položený obklad. Vždy je třeba zkontrolovat vlastnosti zdiva a ověřit zda např. nepodléhá výraznému vlhnutí.

  Některé typy tenkovrstvých stěrek (např. benátský štuk) a dekorační nátěr vyžadují poměrně hladký povrch. Pokud je stěna upravena jen hrubě, často je vhodné nejprve povrh vyrovnat podkladovou sádrovou stěrkou. 

  Rádi vám poradíme a provedeme potřebné ošetření povrchu.

  Chci zkusit stěrku svépomocí, na co se mám připravit

  Často se dočtete, že natáhnout dekorační stěrku je velmi jednoduché a zvládne to každý. Nechceme vám tímto textem vzít elán a chuť pustit se do zkrášlování domova svépomocí.

  Nabízíme pár bodů, které byste měli dobře zvážit:

  1. Výběr materiálu stěrky

  Jak asi tušíte, na trhu je velké množství různě kvalitních stěrek. Při výběru ale nejde jen o to najít rozumně kvalitní stěrku. Musíme především zvolit stěrku vhodnou pro zamýšlený způsob využití a hlavně vhodnou pro váš podklad.

  Je třeba dobře zhodnotit typ zdiva, jeho vyzrálost, vlhkost a sklon k vlhnutí. U starších domů pak musíme dát pozor na to, abychom zvolili stěrku s dostatečnou prodyšností. 

  Volba nevhodného materiálu stěrky může vést k problémům i k nutnosti stěrku kompletně odstranit. 

  2. příprava podkladu

  Stěrku lze aplikovat téměř na jakýkoli povrch, zároveň však musíte počítat s nutností poměrně precizní přípravy podkladu. Někdy stačí zapenetrovat, někdy bude potřeba důkladné vyrovnání povrchu. 

  Mít drahou stěrku, ze které vystupují nerovnosti původní zdi prostě nechcete. 

  3. nákup potřebného nářadí

  Pokud jste někdy malovali nebo tapetovali, víte, kolik válečků, štětců, kýblíků a mřížek jste museli koupit. Aplikace stěrky je na nářadí bohužel ještě náročnější. Zejména pokud budete chtít dosáhnout čistě hladkého nebo naopak strukturovaného efektu, bez profi nářadí se neobejdete.  

  4. technologie nanášení stěrky

  Poznat správný čas, kdy stěrka zaschla tak akorát, aby ji šlo dobře upravit hladítkem. Vědět jakou technologií nanášení docílíme jakého efektu. Z praktického i estetického hlediska zhodnotit, zda se právě styl stěrky a technologie hodí pro zvolený prostor. To jsou dovednosti, které kvalitní řemeslník získal lety praxe. 

  5. volba správné finální úpravy

  Umíte si určitě představit, že finální úprava stěrky v koupelně se bude lišit od finální úpravy stěrky v obývacím pokoji. Prodejci materiálů stěrek by vám měli doporučit vhodnou krycí vrstvu. Přesto je vhodné poradit se s odborníkem, který viděl daný prostor. Často je totiž možné pouze volbou vhodné finální úpravy výrazně zvýšit odolnost stěrky, zejména na exponovaných místech. 

  6. čas - minimálně několik dní

  Jak jsem psali výše, kompletní realizace jednoduché stěrky na dobře připraveném podkladu zabere minimálně 2 – 3 dny. 

  podívejte se na video

  Pokud budete chtít poradit s jakýmkoli z výše uvedených bodů, nebojte se nám zavolat na +420 792 796 735

  Z jakých materiálů se stěrka tvoří

  Všechny typy stěrek, které používáme, jsou na přírodní bázi, vodou ředitelné, ekologické a 100% bezpečné pro zdraví. Většinou se skládají z jednosložkové malty a přírodních plniv např. křemene, mramoru, pryskyřice.

  Pro použití na stěnách a fasádách volíme stěrky prodyšné. Pro podlahy, schody či koupelny naopak pevné a odolné betonové stěrky na bázi mikrocemetnu.

  Musí se stěrka odstranit, když budu po čase chtít změnu

  Pokud je stěrka hladká, nemusí se odstraňovat. Povrch stačí znovu přestěrkovat např. sádrovou stěrkou.

  Pokud je stěrka strukturovaná, je lepší ji nejprve odstranit třeba vybroušením.

  Mohu si prohlédnout vzorník hotových stěrek

  Můžete. Rádi vás uvítáme v našem ateliéru, který pro vás připravujeme na Kladně. Budou zde k dispozici vzorky reálných stěrek a také katalogy všech prověřených prodejců.

  Stavte se v Ateliéru, Hřebečská 2642, Kladno. Než k nám vyrazíte, domluvte si prosím schůzku, ideálně na tel: +420 792 769 735. Těšíme se. 

  poMŮŽEMES VÝBĚREM

  Přejít nahoru