Betonovástěrka

Betonová stěrka je velmi variabilní materiál.

Správnou technologií lze dosáhnout industriálního vzhledu pohledového betonu, imitace cihel či dřeva. Pomocí dobarvení a vrstvení pak i designu mramoru

vlastnosti betonové stěrkya její aplikace

Stěrka je vhodná na stěny, stropy i podlahu v interiéru, na fasádu (i zateplenou), plot či venkovní krb v exteriéru. 

Betonové stěrky jsou pevné, odolné, oděruvzdorné a 100% omyvatelné. Stěrka je skvělou alternativou obkladu, navíc je bezspárová.

Materiál betonové stěrky volíme v závislosti na použití.

  • Pro použití na stěnách a fasádách použijeme nejčastěji stěrku na minerální bázi, která je prodyšná.
  • Pro použití na podlaze, schodech nebo v koupelnách volíme stěrku na bázi mikrocementu, což je velmi tvrdý, maximálně odolný materiál.
  • Pro použití na exponovaných místech, např. do sprchového koutu nebo za kuchyňskou linkou, volíme finální úpravu epoxidovým lakem, který zajistí zvýšenou odolnost i proti olejům či skvrnám od jídla.

Betonová stěrka má prakticky neomezené možnosti využití. Skvěle se hodí na velké plochy stěn, např. chodby, schodiště, hotelové haly, firemní recepce, restaurace. I menší plocha s betonovou stěrkou, např. za krbem nebo televizí vytvoří v interiéru luxusní designový prvek, který je navíc, díky svým vlastnostem, vysoce praktický.

Správnou technikou můžeme docílit různých úprav. Pomocí tónování pak docílíme různých barevných efektů.

Lze aplikovat na jakýkoli povrch – omítku, beton, sádrokarton. Je potřeba pouze vyrovnat velké nerovnosti a zapenetrovat.

Dobře aplikovaná stěrka vydrží krásná desítky let.

pojďme najít designpro váš styl

Přejít nahoru